filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sundance
2006
http://www.sundance.org
Festiwal Filmowy Sundance
Główna Nagroda Jury
Najlepszy dramat
wygrane
Piętnastolatka
(2006)
Wash Westmoreland
,
Richard Glatzer
Udział w konkursie na najlepszy dramat
nominacje
Come Early Morning
(2006)
Joey Lauren Adams
Flannel Pajamas
(2006)
Jeff Lipsky
In Between Days
(2006)
So Yong Kim
Przypadek Stephanie Daley
(2006)
Hilary Brougher
Puccini dla początkujących
(2006)
Maria Maggenti
Sherry
(2006)
Laurie Collyer
Somebodies
(2006)
Hadjii
Stay
(2006)
Bobcat Goldthwait
Steel City
(2006)
Brian Jun
Szkolny chwyt
(2006)
Ryan Fleck
Tamten świat samobójców
(2006)
Goran Dukić
Umierający jastrząb
(2006)
Julian Goldberger
Wszyscy twoi święci
(2006)
Dito Montiel
Zagłada
(2006)
Chris Gorak
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Bóg ma nas dosyć: Zagubieni chłopcy z Sudanu
(2006)
Christopher Dillon Quinn
Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny
nominacje
'Tis Autumn: The Search for Jackie Paris
(2006)
Raymond De Felitta
American Blackout
(2006)
Ian Inaba
An Unreasonable Man
(2006)
Henriette Mantel
,
Steve Skrovan
Irak w kawałkach
(2006)
James Longley
Krzyżówka
(2006)
Patrick Creadon
Lew w twoim domu
(2006)
Julia Reichert
,
Steven Bognar
Nałogowiec
(2006)
Michael Cain
,
Matt Radecki
Prawda po zabijaniu
(2006)
Patricia Foulkrod
Small Town Gay Bar
(2006)
Malcolm Ingram
So Much So Fast
(2006)
Steven Ascher
,
Jeanne Jordan
Szczupłe
(2006)
Lauren Greenfield
The Trials of Darryl Hunt
(2006)
Anne Sundberg
,
Ricki Stern
The World According to Sesame Street
(2006)
Linda Hawkins
,
Linda Goldstein Knowlton
Życie bez snu
(2006)
Alan Berliner
Najlepszy dramat zagraniczny
wygrane
13 Tzameti
(2005)
Géla Babluani
Udział w konkursie na najlepszy dramat zagraniczny
nominacje
Allegro
(2005)
Christoffer Boe
Aura
(2005)
Fabián Bielinsky
Czerwone kwiatki
(2006)
Yuan Zhang
Dom z piasku
(2005)
Andrucha Waddington
Dunia
(2005)
Jocelyn Saab
Ewa i Ognisty Koń
(2005)
Julia Kwan
Grbavica
(2006)
Jasmila Žbanić
Księżniczki
(2005)
Fernando León de Aranoa
Madeinusa
(2006)
Claudia Llosa
Maximo Oliveros rozkwita
(2005)
Auraeus Solito
Numer 2
(2006)
Toa Fraser
Ostatni taniec pana T
(2006)
Max Makowski
Piteopaeneui gongshik
(2005)
Cho Chang-Ho
Sólo Dios sabe
(2006)
Carlos Bolado
Syn człowieczy
(2006)
Mark Dornford-May
Najlepszy zagraniczny film dokumentalny
wygrane
W jamie
(2006)
Juan Carlos Rulfo
Udział w konkursie na najlepszy zagraniczny film dokumentalny
nominacje
5 Days
(2005)
Yoav Shamir
Angry Monk: Reflections on Tibet
(2005)
Luc Schaedler
By the Ways: A Journey with William Eggleston
(2006)
Vincent Gérard
,
Cédric Laty
Czarne złoto
(2006)
Nick Francis
,
Marc Francis
Das Kurze Leben Des José Antonio Gutierrez
(2006)
Heidi Specogna
De nadie
(2005)
Tin Dirdamal
Glastonbury
(2006)
Julien Temple
I for India
(2005)
Sandhya Suri
Unfolding Florence: The Many Lives of Florence Broadhurst
(2006)
Gillian Armstrong
Viva Zapatero!
(2005)
Sabina Guzzanti
Wielka cisza
(2005)
Philip Gröning
Wielki Budda
(2005)
Christian Frei
Nagroda Publiczności
Najlepszy dramat
wygrane
Piętnastolatka
(2006)
Wash Westmoreland
,
Richard Glatzer
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Bóg ma nas dosyć: Zagubieni chłopcy z Sudanu
(2006)
Christopher Dillon Quinn
Nagroda Festiwalowa
Najlepsza reżyseria dramatu
wygrane
Wszyscy twoi święci
(2006)
Dito Montiel
Odnoszący sukcesy pisarz powraca w rodzinne strony, by odwiedzić ciężko chorego ojca.
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Irak w kawałkach
(2006)
James Longley
Najlepsze zdjęcia w dramacie
wygrane
Zagłada
(2006)
Tom Richmond
Na Los Angeles zostają zrzucone brudne bomby. Brad chroni się w domu przed toksyczną chmurą, jednak los jego żony jest nieznany.
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Irak w kawałkach
(2006)
James Longley
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Bugcrush
(2006)
Carter Smith
Najlepszy krótkometrażowy film zagraniczny
wygrane
Larutanatural
(2004)
Àlex Pastor
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Irak w kawałkach
(2006)
Fiona Otway
,
James Longley
,
Billy McMillin
Nagroda Specjalna Jury
Dla filmu dokumentalnego
wygrane
Nałogowiec
(2006)
Michael Cain
,
Matt Radecki
Najlepsze role aktorskie
wygrane
Wszyscy twoi święci
(2006)
Rosario Dawson
,
Channing Tatum
,
Shia LaBeouf
,
Chazz Palminteri
,
Robert Downey Jr.
,
Dianne Wiest
Odnoszący sukcesy pisarz powraca w rodzinne strony, by odwiedzić ciężko chorego ojca.
Nagroda im. Waldo Salta
Najlepszy scenariusz
wygrane
Przypadek Stephanie Daley
(2006)
Hilary Brougher
Wyróżnienie Specjalne
Dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Przed świtem
(2005)
Bálint Kenyeres
Nagroda Jury w konkursie Kino Światowe
Najlepszy dramat
wygrane
Ewa i Ognisty Koń
(2005)
Julia Kwan
W obliczu rodzinnych tragedii młoda dziewczynka poszukuje życiowego sensu i za przykładem siostry zmienia swoją wiarę z buddyzmu na chrześcijaństwo.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Wielka cisza
(2005)
Philip Gröning
Nagroda Publiczności w konkursie Kino Światowe
Najlepszy dramat
wygrane
Numer 2
(2006)
Toa Fraser
Seniorka rodu Nanna Maria organizuje dla rodziny tradycyjną fidżijską ucztę, podczas której zdecyduje, kto będzie jej następczynią zwaną matriarchą.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
De nadie
(2005)
Tin Dirdamal
Nagroda Specjalna
Nagroda im. Alfreda P. Sloana
wygrane
Dom z piasku
(2005)
Andrucha Waddington
,
Elena Soarez
Nagroda Sundance / NHK International Filmmaker
wygrane
Don't Let Me Drown
(2009)
Wyróżnieni w roku 2006
Irak w kawałkach
(
3/4
)
Wszyscy twoi święci
(
2/3
)
Piętnastolatka
(
2/2
)
Bóg ma nas dosyć: Zagubieni chłopcy z Sudanu
(
2/2
)
Numer 2
(
1/2
)
Ewa i Ognisty Koń
(
1/2
)
Dom z piasku
(
1/2
)
Zagłada
(
1/2
)
Wielka cisza
(
1/2
)
Przypadek Stephanie Daley
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.